Terrarystyka Terrarium - zajrzyj na aktualne, codziennie odwiedzane forum dyskusyjne!
Certyfikat i księga hodowlana

Jako pierwsi w Polsce zdecydowaliśmy się na dołączanie do każdej sprzedanej agamy certyfikatu. Skłonił nas do tego fakt iż sprzedawcy coraz częściej wprowadzają w błąd kupujących, sprzedając agamy chore, pochodzące z chowu wsobnego lub odmian nominalnych jako zwierząt z najlepszych polskich hodowli.

 

Certyfikat obejmuje następujące informacje:


- Ojciec (imię, odmiana)
- Matka (imię, odmiana)
- Data wyklucia 
- Płeć
- Numer księgi hodowlanej
- Podpis osoby wydającej agamę

 

 

Zdecydowaliśmy się również prowadzić księgę hodowlaną, chociaż nie jest to obowiązkowe w Polsce. Dlatego też wszystkie agamy pochodzące z naszej hodowli mają swój numer w księdze hodowlanej. Numer jest zawarty na certyfikacie i w każdej chwili agama może zostać zweryfikowana, skąd pochodzi, kiedy się wykluła, komu została sprzedana i po jakich jest rodzicach.

 

Certyfikat poświadcza iż:


- Agama miała okresowo przebadany kał na obecność pasożytów
- Dostawała zróżnicowaną i zdrową dietę
- Dostawała odpowiednie suplementy i witaminy w odpowiednich dawkach
- Otrzymywała niezbędne dla rozwoju promieniowanie UVB
- Była trzymana w odpowiednich warunkach, zapewniających prawidłowy rozwój
- Rodzice nie są ze sobą spokrewnieni 
- Płeć jest rozpoznana za pomocą najlepszych znanych nam metod, lecz nie dajemy 100% gwarancji że płeć jest rozpoznana prawidłowo. U małych agam jest to trudny zabieg i rzadko, ale jednak zdarza się że nie jesteśmy pewni.

 

Na odwrocie certyfikatu znajduje się miejsce przeznaczone na notatki związane z rozwojem agamy (waga, badanie kału, wylinka, notatki). 

 

Po zakupie prosimy o wysłanie raz w miesiącu maila z informacjami jak się maluch miewa, jak rośnie oraz jak się wybarwia.

Modyfikacja 2020-12-06 17:03