Terrarystyka Terrarium - zajrzyj na aktualne, codziennie odwiedzane forum dyskusyjne!
Jak pakujemy nasze smoki do wysyłki

Jak pakujemy nasze smoki do wysyłki?


Nie zawsze jest możliwość, aby agamkę odebrać osobiście. W naszej ofercie istnieje opcja wysyłki brodaczy za pośrednictwem PKP lub PKS (jeśli istnieje bezpośrdnie połączenie Krakowa z danym miastem). W odpowiedzi na wiele pytań o bezpieczeństwo agamek podczas transportu, postanowiliśmy przedstawić Państwu w jaki sposób maluchy są przez nas pakowane. 

 

Bearded dragon pogona vitticeps agama brodata


Każdy maluch pakowany jest do profesionalnego, bawełnianego worka służącego do wysyłki gadów. W worku agamka swobodnie oddycha oraz w większości przypadków śpi całą drogę, dzieki czemu podróż jest dla niej mniej stresująca niż w różnego rodzaju pojemnikach.

 

Bearded dragon pogona vitticeps agama brodata

 

 

Worek z agamką trafia do pudełka styropianowego (zapewniającego ciepło), gdzie jaszczurka układana jest na dnie, nastepnie delikatnie przykrywana jest kształtkami z pianki (lub gazetami, ścinkami gazet z niszczarki) tak, aby worek nie przemieszczał się po pudełku w trakcie transportu. Worek jest mocno wiązany, więc smok sam się z niego nie wydostanie.Następnie pudełko jest zamykane przykrywką z otworami na powietrze.Tak zabezpieczona agamka wkładana jest do pudełka kartonowego, które jest dokładnie oklejone naklejkami z informacjami o delikatnym "towarze" wewnątrz.Po odebraniu paczki zalecamy nie otwierać jej na zewnątrz (na dworcu). Prosze zrobić to dopiero na spokojnie w domu. Dzieki temu agamce nie będzie  groziło wychłodzenie. Jeśli jest taka możliwość, prosimy o nagranie filmu z otwierania paczki - jesli wyrażą Państwo zgodę, wykorzystamy je na potrzeby Pogona.pl. Film może również stanowić gwarancję w przypadku jakichś problemów z agamką.


Poniżej przedstawiamy filmy od osób które kupiły u nas gadzinki i nakręciły otwieranie paczki.

 

 

 

Modyfikacja 2020-12-06 17:03